Przygotowania do egzaminu

Prawie każdy, kto chce otrzymać pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich musi zmierzyć się z egzaminem organizowanym przez Policję. Aby nie stracić sporej kwoty, którą Ustawodawca przewidział za takowy egzamin warto się do niego dobrze przygotować. Na wspomnianym egzaminie będzie tylko 10 pytań jednak nawet jedna błędna odpowiedź dyskwalifikuje pretendenta do posiadania broni palnej.

Poniżej załączam komplet aktualnych (jak na razie) materiałów, które trzeba przyswoić przed zgłoszeniem się na egzamin teoretyczny. Zawiera on tekst jednolity Ustawy o Broni i Amunicji, wybrane artykuły Kodeksu Karnego oraz Rozporządzenia stosownych ministrów wspominane w Ustawie.

  • Materialy_do_egzaminu_2017 – w formacie PDF (01.03.2017)
  • Materialy_do_egzaminu_2017_ebook – w formatach MOBI oraz EPUB przeznaczonych dla czytników e-book (01.03.2017)
  • WPA-Pytania_do_egzaminu – arkusz XLS z zestawem pytań do egzaminu z uwzględnieniem poprawnych odpowiedzi oraz podstawy prawnej (wersja z 22.02.2017)
  • NTSquiz – aplikacja dla systemu Android zawierająca przepisy i pytania egzaminacyjne z możliwością wykonania przykładowego testu. Pytania z odpowiedziami pochodzą w większości z powyższego arkusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.