Most nad Regalicą

Wywiało mnie ostatnio do Szczecina. Okazja niecodzienna bo nie byłem tam już kilka lat. Jak już tu się znalazłem to pomyślałem, że warto zobaczyć coś ciekawego – kolejowego. Okazuje się, że na szczecińskich Podjuchach znajduje się wyjątkowa atrakcja. Jedyny w Polsce, kolejowy most zwodzony. Dodatkową ciekawostką jest to, że nie ma trakcji elektrycznej na tym odcinku i składy muszą pokonać go… z rozpędu.

Więcej na ten temat można poczytać np. na stronie http://mareczek.szczecin.pl skąd zaczerpnąłem powyższe zdjęcie. Niestety nie miałem możliwości wykonania własnego bo miejsce odwiedziłem po zmroku i posiadany przy sobie sprzęt pseudofotograficzny nie dał sobie rady.

Treść jest niedostępna.
Zaakceptuj politykę prywatności klikając przycisk Akceptuję.

Dzisiaj, czyli 23. lipca 2015 r. wróciłem w to samo miejsce. Tym razem jeszcze przy świetle dziennym, które pozwoliło wykonać kilka zdjęć. Most jak się okazało jest w remoncie więc nie mogłem liczyć na uchwycenie jakiegokolwiek przejeżdząjącego składu ale za to zwodzone przęsło było podniesione, co jest, przynajmniej dla mnie, pewną ciekawostką rekompensującą.

Most nad Regalicą - wjazd

Most nad Regalicą

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.